رشد 1 میلیونی مخاطب در آذرماه نسبت به سال گذشته

ارقام ارائه شده در آذرماه 98 نشان از رشد فروش و مخاطب در سینماهای کشور نسبت به سال گذشته دارد. 

آذر ماه 98 فیلم ها نسبت به سال گذشته در این تاریخ بیشتر توانستند نظر مخاطب را به خود جلب کنند. در این ماه فیلم های اجتماعی «معکوس»، «لیلاج»، «جان دار»، «مشت آخر» و «آشفته گی» به نمایش درآمدند همچنین فیلم انیمیشن «آخرین داستان» که موفق به دریافت جوایز مختلف شد نیز اکران شد. تنها فیلم کمدی  و مفرح که در این ماه روی پرده رفت بانام «خداحافظ دختر شیرازی» است. اما بیشترین آمار فروش این ماه را فیلم «مطرب» که در آبان ماه به  نمایش درآمد، به خود اختصاص داد و توانسته نظر مخاطبین را به خود جلب کند.

در این ماه فروش آثار به رقم 34 میلیارد و 24 میلیون و 236هزار و 510 تومان رسید که نسبت به سال گذشته در همین ماه با رشدی نزدیک به دو برابر روبرو شدیم. سال گذشته در این ماه به فروش 18 میلیارد و 289 میلیون و 689 هزار و 198 تومان رسید.

در آذرماه با رشد میزان مخاطب نسبت به سال گذشته مواجه بودیم که بسیار امیدوار کننده است. میزان مخاطب درآذرماه امسال 3 میلیون و 142 هزار و 85 نفر است که با رشد 1 میلیون نفری روبرو شدیم تعداد مخاطبینی که در سال گذشته به سالن سینما مراجعه کردند به رقم  2 میلیون و 98 هزار و 884 نفر رسید.

 

 

دسته:

مطالب گذشته

بارقه ی امیدی برای صنعت سینما درآستانه شکست کرونا

 

اینکه صرفاً بگوییم روزگار سورئال گونه ای را میگذرانیم، قطعاً حق مطلب را لااقل برای سینمایی ها ادا نمی کند.

كرونا آكتور سينما

 

گزارشي از هزينه‌هاي مادي و معنوي كه ويروس كوويد19 روي دست سينما گذاشته است

به بهانه اکران آنلاین فیلم سینمایی طلا

"طلا " دومین فیلم اکران آنلاین و اولین فیلم بخش خصوصی در این کارزار به شمار می آید. اکران آنلاین در جهت پیشرفت سینما و نزدیک شدن به مخاطب جهانی و استفاده از ظرفیت های موجود مانند شرکت های بزرگی چون نتفیلیکس است.