تسلیت جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران در فقدان «سردار حاج قاسم سلیمانی»

سردار «حاج قاسم سلیمانی» اسطوره ای که در قاب ذهن تاریخ جاودانه خواهد ماند. 

قهرمان در نگاه اجتماع را اگر مرور کنیم به ابر مرد ایرانی دست می یابیم «سردار قاسم سلیمانی» قهرمانی جاودان در سرزمین ما خواهد بود. وجود او هم اینک فراتر از زنده بودنش به اسطوره ای جاودان در تاریخ امت اسلام تبدیل شده است، قهرمانی که به مانند یک انسان مومن و فداکار، ساده زیست و تاثیرگذار در زندگی ما. 

فقدان اسطوره همیشه رنگی به جامعه می بخشد، جامعه ایرانی رنگ جدیدی به خود گرفت.  جامه سیاه برای این ملت تازه نیست، برای سینمایی که به تازگی عزیزی از دست داده، نیز تازگی ندارد اما از دیروز به هرکوچه و بازاری که می رفتی و سر هر صحبتی که می نشستی، فارغ از نوع نگاه و طبقه اجتماعی و یا حتی جبهه سیاسی، اندوهی مشترک در میان مردمان موج می زد. 

اما حافظه تاریخی امت اسلام، اسطوره ملی ما را به ذهن می سپارد او همیشه در قاب ذهن ها باقی خواهد ماند و چه خوش افتخاریم که در زمان حیات او زیستیم امید که بتوانیم شایستگی های این سردار را درک کنیم . 

جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران جامه عزای امت اسلام را مانند دیگر اقشار جامعه، بر تن کرده و نام این اسطوره در قاب ذهن تاریخ جاودانه خواهد ماند. 

 

 

دسته:

مطالب گذشته

بارقه ی امیدی برای صنعت سینما درآستانه شکست کرونا

 

اینکه صرفاً بگوییم روزگار سورئال گونه ای را میگذرانیم، قطعاً حق مطلب را لااقل برای سینمایی ها ادا نمی کند.

كرونا آكتور سينما

 

گزارشي از هزينه‌هاي مادي و معنوي كه ويروس كوويد19 روي دست سينما گذاشته است

به بهانه اکران آنلاین فیلم سینمایی طلا

"طلا " دومین فیلم اکران آنلاین و اولین فیلم بخش خصوصی در این کارزار به شمار می آید. اکران آنلاین در جهت پیشرفت سینما و نزدیک شدن به مخاطب جهانی و استفاده از ظرفیت های موجود مانند شرکت های بزرگی چون نتفیلیکس است.