atrk جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - افزایش فروش و کاهش مخاطب بهمن ماه نسبت به سال گذشته جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - افزایش فروش و کاهش مخاطب بهمن ماه نسبت به سال گذشته

افزایش فروش و کاهش مخاطب بهمن ماه نسبت به سال گذشته

همزمانی فیلم ها با برگزاری جشنواره باعث کم رونقی گیشه سینماها می شود، بهمن ماه امسال نسبت به سال گذشته با فروش بالاتری مواجه شدیم اما کاهش مخاطب در سینماها را شاهد هستیم.

همزمانی اکران فیلم ها  با جشنواره فیلم فجر همه ساله باعث کم رونقی گیشه در سینماها می شود، در این زمان کمترین درخواست اکران فیلم‌ها از سوی صاحبان آثار به شورای صنفی نمایش ارسال می شود.

اوایل بهمن ماه «قطار آن شب» و «کاتی و ستاره» به نمایش درآمد. همچنین فیلم های «یادم تو را فراموش»، «نرگس مست»، «دوئت» و «بی وزنی» همزمان با پایان جشنواره از 23 بهمن ماه بر پرده سینماها اکران شدند. همچنین فیلم های «عطر داغ» و «چهل و هفت» و «خوب بد جلف: ارتش سری» از 30 بهمن ماه به سینماها آمدند.

بهمن ماه امسال نسبت به سال گذشته با رونق نزدیک به 5 میلیاردی فیلم ها در گیشه مواجه بودیم، فروش فیلم ها در این ماه  18 میلیارد و 251 میلیون و 292 هزار و 645 تومان در گیشه بود اما میزان مخاطب مراجعه کننده به سینما نسبت به سال گذشته کاهش داشت در بهمن ماه سال جاری 1 میلیون و 620 هزار و 469 نفر به دیدن فیلم ها نشستند این درحالی است که سال گذشته 1 میلیون و 696 هزار و 308 نفر در این ماه به سالن های سینما مراجعه کردند.

 Capture01 جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - افزایش فروش و کاهش مخاطب بهمن ماه نسبت به سال گذشته

Capture جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - افزایش فروش و کاهش مخاطب بهمن ماه نسبت به سال گذشته

دسته:

مطالب گذشته

یادداشتی از سید ضیاهاشمی برای سالگرد درگذشت «سیف‌الله داد»؛

‍ مردی که صندلی مدیریتش هیچ‌گاه مانع هم‌صحبتی‌اش با سینماگران نشد

سازمان سینمایی لطفاً به ما کمک نکند‍!/ لغو مجوزهای بی‌حساب و کتاب

رییس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در واکنش به حواشی اخیر صدور مجوزهای تهیه‌کنندگی و کارگردانی، بر لزوم واگذاری این مسئولیت از سوی سازمان سینمایی به صنف تهیه‌کنندگی تأکید کرد.

گزارشی از حال و روز اکران و بررسی وضعیت تولیدات سینمایی

با سنگین‌تر شدن سایه «کرونا» علاوه‌بر «اکران»، چرخه «تولید» هم در سینما با چالش‌های جدی مواجه شده است؛ تن دادن به ریسک فیلمسازی چقدر منطقی است و آیا سینمای ایران با بحران تولید مواجه است؟خبرگزاری مهر - گروه هنر- زهرا منصوری