atrk جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - نخستین فرهنگ‌نامه جامع تهیه‌کنندگان سینمای ایران به زودی به چاپ خواهد رسید جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - نخستین فرهنگ‌نامه جامع تهیه‌کنندگان سینمای ایران به زودی به چاپ خواهد رسید

نخستین فرهنگ‌نامه جامع تهیه‌کنندگان سینمای ایران به زودی به چاپ خواهد رسید

به گزارش ایلنا، نخستین فرهنگ‌نامه جامع تهیه‌کنندگان سینمای ایران، با طی شدن مراحل پایانی فنی و نهایی شدن جمع‌آوری اطلاعات و با حمایت جامعه صنفی تهیه‌کنندگان و به کوشش کورش کبیری در آستانه چاپ قرار خواهد گرفت.

این کتاب که در نوع خود منحصر به فرد بوده، شامل تصاویر صحنه و پشت صحنه فیلم‌ها واطلاعات جامع بیش از دویست نفر از تهیه‌کنندگان بزرگ و صاحب‌نام است که آثار ماندگار سینمای ایران را تهیه و تولید کرده‌اند که در دو جلد نفیس عرضه و در اختیار علاقه‌مندان هنر هفتم قرار خواهد گرفت.

این درحالیست که پیش از این ضرورت تدوین چنین کتابی ماندگار برای ثبت تاریخ سینمای ایران برای استفاده علاقه‌مندان پژوهشگران دیده می‌شد، کوروش کبیری با حمایت جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینمای ایران تلاش کرده تا به رفع این نیاز بپردازد.

 

نوشته شده توسط Hhashemi

مطالب گذشته

پیام سید ضیاء هاشمی به مناسبت روز ملی سینما

درود و همدلی
جهان درگیر ویروس هاست و فاصله هایی که هر روز بیشتر و بیشتر میشود

به بهانه اهدای «نشان رسول» در شانزدهمین جشنواره فیلم «مقاومت» مروری‌بر کارنامه فیلمسازی زنده‌یاد رسول ملاقلی‌پور

خبرگزاری مهر - گروه هنر: زنده‌یاد رسول ملاقلی‌پور با نگاهی جزءمحور با سابقه عکاسی و مستندسازی در دوران دفاع مقدس، طی سال‌های فعالیتش در سینما، همواره موضوعاتی را دست‌مایه خلق آثار خود قرار داد که از چشم بسیاری از فیلمسازان دور مانده بود.

انتقاد جامعه صنفی تهیه‌کنندگان از صداوسیما

صداوسیما نمی‌تواند برای شبکه نمایش خانگی تصمیم‌گیری کند/ خواستار نظارت وزارت ارشاد هستیم