قرار بر همکاری و تولید مشترک حاصل جلسه سفیر فنلاند و هیات همراه با هیئت مدیره جامعه صنفی تهیه کنندگان

حضور سفیر فنلاند و هیات همراه در جامعه صنفی تهیه کنندکان 

تولید مشترک حاصل جلسه ۲ ساعته سفیر و هیات همراه با هیئت مدیره جامعه صنفی تهیه کنندگان 

سفیر فنلاند کیو نوروانتو عصر سه شنبه ۸ مهرماه با هیات همراه در جامعه صنفی تهیه کنندگان برای تبادل اطلاعات و همکاری های بیشتر با هیات مدیره جامعه صنفی نخستین نهاد مدنی سینما دیدار کرد. 

در این دیدار پس از گزارشی که توسط سید ضیا هاشمی مدیرعامل جامعه صنفی ارائه شد

 

لس سارنین مدیر عامل بنیاد فیلم فنلاند درباره فعالیت بنیاد گفت : نوع فعالیت بنیاد فنلاند نزدیک به فعالیت بنیاد فارابی است ، که بودجه حدود ۲۵ میلیون یورویی این بنیاد به صورت سالانه توسط دولت تامین می شود. نزدیک به ۲۰ میلیون یورو هزینه تولید و مابقی صرف حمایت از هزینه های بین المللی اثار است که مجموعه مدیران بنیاد توسط دولت تعیین می شوند. 

در فنلاند بودجه تقریبی فیلم ۴ تا ۵ میلیون یورو است و هزینه فیلم کم هزینه (لو باجت) ۱ میلیون یورو می باشد.

 

لس سارنین مدیر عامل مدیر عامل بنیاد فیلم فنلاند تاکید کرد 

ما علاقمندیم تولیدات مشترکی با بخش خصوصی سینمای ایران داشته باشیم در حوزه تولید مشاورانی داریم که با ما همکاری می کنند.سالیانه ۱۷ تا ۲۰ فیلم داستانی توسط بنیاد حمایت می شود و حدود ۹۰ درصد تولیدات فیلم فنلاند توسط بنیاد صورت می گیرد و کمک ها بلاعوض است . از میان اثار تولید شده بین ۵ تا ۷ فیلم تجاری ساخته می شود . 

سیدضیا هاشمی رییس جامعه صنفی تهیه کنندگان تاکید کرد: در ایران تولیدات موفقی با بضاعت محدود تهیه کنندگان ساخته می شود که تلاش میشود اقشار مختلف جامعه را در برگیرد و به سلایق مختلف توجه شود .بخشی از اثار تولید شده توان جذب مخاطب بین الملل را دارد و در جشنواره ها موفق عمل می کند. 

وی ادامه داد: تولید مشترک باعث رونق سینما در دو کشور و اشنایی هر دو ملت با فرهنگ ها و اداب و رسوم دو کشور خواهند بود.

 

یانا پاسکا مدیر امور بین الملل بنیاد فنلاند تاکید کرد : سینمای فنلاند همیشه در جشنواره های مطرح برلین، تورنتو و.‌‌.‌. حضور داشته و موفق عمل می کنند. 

وی ادامه داد: کمپانی های فرانسوی و آلمانی از پخش کننده های خارجی هستند که بیشتر برای خرید آثار رغبت دارند.

 

مدیر بین الملل فنلاند درباره تعداد سالن های این کشور گفت : سینماهای ما در ۱۲۰ شهر واقع شده که ۱۸۰ سالن در اختیار داریم. 

وی درباره تولیدات مشترک توضیح داد: زمینه همکاری بین سینمای ایران و سینمای ما کاملا فراهم است و تولید مشترک به نوع فیلم و نام کارگردان بستگی دارد ‌ به نظر می رسد بودجه سینمای ایران نزدیک به بودجه کشورهای کوچک اروپایی است و ما امادگی تولیدات مشترک داریم. 

وی در خاتمه گفت : اکثر سالن های سینمای فنلاند فیلم امریکایی نمایش می دهند و تنها ۱۶ تا ۱۷ درصد سهم سینما فنلاند در نمایش فیلم است. 

سفیر فنلاند و هیات همراه درباره تولید مشترک با ایران اعلام امادگی کردند که در این جلسه به این نتیجه رسیدند تا سیناپس فیلمنامه جهت تولید مشترک در اختیار دو هیات قرار گیرد تا منجر به تولید مشترک شود .

 هیات فنلاندی همراه سفیر از نوع مذاکرات انجام شده و پذیرایی صورت گرفته تشکر و قدردانی کردند .

مشاهده بیشتر تصاویر در اینستاگرام

نوشته شده توسط Hhashemi

Xpert Accordion

رکوردزنی‌ها در سینما قلابی است/تا پایان دولت روحانی فیلم نمی‌سازم

علیرضا رییسیان کارگردان فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» عنوان کرد که نسبت به شرایط فرهنگی کشور معترض است و در صورت عدم تغییر شرایط تا پایان دولت روحانی دیگر فیلم نخواهد ساخت.

سید ضیا، هاشمی در گفتگو با مهر : کمیته تأیید سرمایه‌گذاران سینما تشکیل شود/ اخلال‌گران را حذف کنیم

 رئیس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان پیشنهاد کرد کمیته‌ای با حمایت رئیس سازمان سینمایی به‌منظور تایید سرمایه‌گذاران و تهیه‌کنندگان سینما و حذف اخلال‌گران اقتصادی تشکیل شود. 

قرار بر همکاری و تولید مشترک حاصل جلسه سفیر فنلاند و هیات همراه با هیئت مدیره جامعه صنفی تهیه کنندگان

حضور سفیر فنلاند و هیات همراه در جامعه صنفی تهیه کنندکان