atrk جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - به بهانه اکران آنلاین فیلم سینمایی طلا جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - به بهانه اکران آنلاین فیلم سینمایی طلا

به بهانه اکران آنلاین فیلم سینمایی طلا

tala2in جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - به بهانه اکران آنلاین فیلم سینمایی طلا

"طلا " دومین فیلم اکران آنلاین و اولین فیلم بخش خصوصی در این کارزار به شمار می آید. اکران آنلاین در جهت پیشرفت سینما و نزدیک شدن به مخاطب جهانی و استفاده از ظرفیت های موجود مانند شرکت های بزرگی چون نتفیلیکس است.

با وجود کاستی ها و زیرساخت نمایش آنلاین، اقدام اکران آنلاین بسیار پسندیده است و سازندگان فیلم ( محمد شایسته ، رامبد جوان ) به یاری مخاطب در این روزگار تلخ آمدند و جای خالی سینما را با اکران آنلاین فیلم پر کردند. اما این نکته حائز اهمیت است، سینما با تمام توانش این ریسک را پذیرفته و با کمی ها و کاستی های آنلاین حاضر به نمایش فیلم ها شده امید است صاحبان پلتفروم ها که فعال هستند به این همیت و گذشت و ایثار صاحبان آثار احترام گذاشته و باری بر دوش صاحبان آثار نگذارند، یا خدای ناکرده از پرداخت ها به صورت تمام و کمال سر باز نزنند. صاحبان پلتفروم ها در نظر داشته باشند زیر ۸۵ درصد بازپرداخت به صلاح تهیه کنندگان نیست و شورایعالی تهیه کنندگان این مهم را رصد می کنند.
این تصمیم بزرگ و جسارت  در بخش خصوصی قابل تقدیر را  فتح بابی می دانیم برای شکست انحصار مدیریت پخش و نمایش سنتی سینمای ایران.
اطمینان داشته باشیم خلاقیت، هوشمندی، جسارت، اصالت و جامعه‌پذیری در تصمیم‌های بزرگ، ممکن است توامان با سختی ها باشد اما می توان این فضا را برای دیدن آثار در خور شان مخاطب فراهم آورد.
امیدوار باشیم این اقدام بزرگ، فتح باب و قدمی باشد در جهت رونق سینمای کشور و ترس و هراس همکاران و مدیران سینمایی را با اکران منسجم و پی در پی در حوزه آنلاین به امید بدل سازد.

داستان فیلم طلا ؛ درام اجتماعی دهه شصتی‌ها

 فیلم سینمایی طلا مانند بقیه آثار شهبازی به دغدغه های دهه شصتی‌هایی می‌پردازد که شاید سوخته ترین نسل جوان در ایران باشند. موجی که در ایران بیشترین تعداد نسل جوان در تاریخ ایران را در خود داشت و این موج در زمان تحصیل و نوجوانی با این شلوغی و در روزهای جوانی با بیکاری، بی‌پولی و تنهایی همیشه یقه به یقه بوده است.

 قهرمان داستان طلا شهبازی در دهه چهارم زندگی‌اش از چپ و راست برایش می‌بارد، نقشی متفاوت برای هومن سیدی که در آن خوب هم درخشیده. هومن سیدی که این روزها دیگر کارگردان مطرحی هم هست تکیه گاه خیلی هاست. با اینکه شهبازی از داستانش با عنوان داستانی تخیلی یاد کرده اما همه ما میدانیم که امثال این جوان های بخت برگشته کم نیستند که به تنهایی مشکلات چندین نفر به گردنشان افتاده و در این مسیر تصمیمات ریسکی اشتباه بسیار زیاد است.

Tall-Banner جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - به بهانه اکران آنلاین فیلم سینمایی طلا

دسته:
نوشته شده توسط Hhashemi

مطالب گذشته

یادداشتی از سید ضیاهاشمی برای سالگرد درگذشت «سیف‌الله داد»؛

‍ مردی که صندلی مدیریتش هیچ‌گاه مانع هم‌صحبتی‌اش با سینماگران نشد

سازمان سینمایی لطفاً به ما کمک نکند‍!/ لغو مجوزهای بی‌حساب و کتاب

رییس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در واکنش به حواشی اخیر صدور مجوزهای تهیه‌کنندگی و کارگردانی، بر لزوم واگذاری این مسئولیت از سوی سازمان سینمایی به صنف تهیه‌کنندگی تأکید کرد.

گزارشی از حال و روز اکران و بررسی وضعیت تولیدات سینمایی

با سنگین‌تر شدن سایه «کرونا» علاوه‌بر «اکران»، چرخه «تولید» هم در سینما با چالش‌های جدی مواجه شده است؛ تن دادن به ریسک فیلمسازی چقدر منطقی است و آیا سینمای ایران با بحران تولید مواجه است؟خبرگزاری مهر - گروه هنر- زهرا منصوری