atrk جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - بیانیه هفتم شورای راهبردی تحقیق و توسعه سینمای ایران جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران - بیانیه هفتم شورای راهبردی تحقیق و توسعه سینمای ایران

بیانیه هفتم شورای راهبردی تحقیق و توسعه سینمای ایران

شورای راهبردی تحقیق و توسعه سینمای ایران بیانیه هفتم خود را با عنوان «صنعت سینما» منتشر کرد.

 

صنعت سینما

تقاضای صنعتی شدن سینما، چند دفعه باید گفته و شنیده شود! چند بار سینماگران باید بر ضرورت این امر حیاتی اصرار بورزند! با چه مایه از پی‌گیری و سماجت و تا کی؟ چند سال این نیاز سینما لایق بی‌توجهی‌ست؟! استدلال‌ها آورده و آمار و ارقام گفته شده و امروز صنعت سینما‌، مطالبه‌ای حقیقی و عام است‌. چه خوش باشد که در این دوره‌ی تازه‌، سرانجام نوبت تحقق این بزرگ‌ترین آرزوی سینماگران فرا رسد.

از رئیس جمهور منتخب و هیئت محترم وزیران می‌خواهیم که با مصوبه‌ی قانونی شدن سینما به عنوان صنعت، به رونق و تأثیرگذاری سینما بیفزایند. خطرات و چالش‌های اقتصادی آن را با پشتیبانی بانک‌ها و بیمه، به حداقل رسانده و با شکوفایی سینما به جذب سرمایه و ایجاد هزاران شغل مستقیم و غیرمستقیم کمک کنند؛ و سرانجام مدیران سینمایی را به مدد ساختار صنعتی و علمی سینما از دور باطل اداره‌ی هیئتی این هنر ـ صنعت پیچیده، وا رهانند.

زمان‌، بی‌پروای ما می‌گذرد. دولت‌ها می‌آیند و می‌روند. بگذارید دولت سینما، پاینده باشد‌.

 

شورای راهبردی تحقیق و توسعه سینمای ایران

نوشته شده توسط مدیریت سایت

مطالب گذشته

سیدضیا هاشمی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:باید جلوی انحصار را با گسترش پلتفرم‌ها بگیریم

 سید ضیا هاشمی  به تحلیل و بررسی گسترش پلتفرم‌ها و احتمال به وجود آمدن انحصار و لزوم جلوگیری از این اتفاق، پرداخت.

سیدضیا هاشمی: نمی‌توان سینما را به بهانه کرونا تعطیل کرد/ بسته‌های معیشتی خرج ۴ روزه‌ی هنرمندان است/ سینمای ایران سودآور نیست

 یک تهیه‌کننده سینما با اشاره به وضعیت تولید فیلم در شرایط کرونا گفت: ما نمی‌توانیم کارها را تعطیل کنیم زیرا جمعیت زیادی از اهالی سینما بیکار می‌شوند و معیشت آن‌ها دچار مشکل خواهد شد.

سید ضیاء هاشمی تهیه‌کننده باسابقه سینما ضمن مخالفت با بازگشایی سینماها به هر قیمتی، تأکید کرد در شرایط کرونایی بهترین بستر عرضه فیلم نمایش در وی‌اودی‌هاست؛ به شرط رفع انحصار!

سید ضیاء هاشمی تهیه‌کننده سینما در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پروژه‌های سینمایی خود گفت: در حال حاضر فیلم سینمایی «آینده» به کارگردانی امیر پورکیان را آماده نمایش دارم که هنوز برنامه‌ای برای اکران آن ندارم. همچنین فیلم سینمایی «موافقت اصولی» به کارگردانی امیر پورکیان در دست دارم که در مرحله تدوین است، البته این را هم باید بگویم که تا پایان سال هیچکدام از این فیلم‌ها را اکران عمومی نمی‌کنم.